تبلیغات
جهان اسلام - حضور رجب طیب اردوغان در جمع شیعیان عزادار ترکیه
جهان اسلام
امروز ، جهان اسلام ، بلکه سر تا سر جهان ، شاهد تحولات بزرگی است که خبر می دهد از تغییر معادلات جهانی
تقریبا از زمانی که رجب طیب اردوغان در ترکیه به نخست وزیری انتخاب شده است ، صدای اسلام گرایی در ترکیه ، که سیاستمداران قبلی همواره سعی در کمرنگ و خاموش کردن آن می نمودند ، ظهور و حضور بیشتری پیدا کرده است.

به نظر می رسد که دولت فعلی ترکیه سعی در ترویج و رشد هر چه بیش از پیش اسلام در این کشور ، دارد.

از نمونه اقدامات مفید و قابل تحسین رجب طیب اردوغان - که حرکتی در راستای وحدت جهان اسلام شمرده میشود - حضور وی در جمع شیعیان و عزاداران حضرت سیدالشداء (سلام الله علیه) در روز عاشورا می باشد.رجب طیب اردوغان در جمع عزاداران و شیعیان ترکیه محرم 2010همچنین دکتر علی اکبر ولایتی پس از نخست وزیر ترکیه ، سخنانی را ایراد نمود.

دکتر علی اکبر ولایتی در جمع عزاداران و شیعیان ترکیه محرم 2010این اولین بار است که رجب طیب اردوغان پس از تصدی پست نخست وزیری ترکیه در سال 2002 میلادی، در مراسم عزاداری روز عاشورا شرکت می‌کند.


(بقیه را در ادامه بخوانید ...)مراسم عزاداری امام حسین (ع)، روز پنج شنبه (25 آذر) در میدان هالکالی عاشورا در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

در این مراسم عزاداری حدود چهار هزار نفر از مردم ترکیه از جمله شماری از مقامات ارشد دولتی و نمایندگان دیپلماتیک خارجی شرکت داشتند.

رجب طیب اردوغان در جمع عزاداران و شیعیان ترکیه محرم 2010


اردوغان با اشاره به شیعیان عزادار گفت: "دعاها، فریادها و عزاداری شما 1300 سال است که در آسمان طنین انداز می‌شود." (1)


نخست وزیر ترکیه افزود : شهادت حضرت امام حسین (ع ) در روز عاشورا به معنی وداع نیست بلکه درس زندگی است، آن حضرت با خون پاک خود به ما درس پرهیز از حرص و طمع و ظلم و ستم را داد.

نخست وزیر ترکیه افزود: ما دیگر در هیچ نقطه از جهان نمی خواهیم شاهد تکرار حادثه جانسوز کربلا و کشتار مظلومان باشیم.

وی افزود: مسلمانان منطقه سرنوشت مشترک دارند و باید با کنار گذاشتن تفاوتها و تقویت وحدت در میان خود آتش فتنه ها را خاموش و برادری بین خود را مستحکمتر کنیم. (2)عکسهایی از مراسم عزاداری شیعیان ترکیه روز عاشورا :


رجب طیب اردوغان در جمع عزاداران و شیعیان ترکیه محرم 2010رجب طیب اردوغان در جمع عزاداران و شیعیان ترکیه محرم 2010رجب طیب اردوغان در جمع عزاداران و شیعیان ترکیه محرم 2010
1-  شبکه العالم
2-  پرس تی وی Press TV

منبع چند عکس آخر  اینجا  و  اینجا


طبقه بندی: انقلاب اسلامی،  بیداری اسلامی،  بین المللی،  ترکیه،  جهان اسلام،  دینی،  روز نوشت،  سیاسی، 
برچسب ها: رجب طیب اردوغان، ترکیه، جهان اسلام، وحدت، شیعیان، محرم 2010، علی اکبر ولایتی، استانبول، نخست وزیر ترکیه، حضور رجب طیب اردوغان در جمع شیعیان عزادار ترکیه، اسلام گرایی در ترکیه، دولت ترکیه، وحدت جهان اسلام، دنیای اسلام، عزاداران حضرت سیدالشدا، عاشورا، دکتر علی اکبر ولایتی، مراسم عزاداری روز عاشورا ترکیه، میدان هالکالی استانبول ترکیه، درس زندگی، خون پاک، کشتار مظلومان، سرنوشت مشترک مسلمانان منطقه، آتش فتنه،
ارسال توسط یک مهندس
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مهمترین موضوعی که امروزه باید به آن پرداخت چیست؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی