تبلیغات
جهان اسلام - موج بیداری اسلامی و انقلاب در تونس
جهان اسلام
امروز ، جهان اسلام ، بلکه سر تا سر جهان ، شاهد تحولات بزرگی است که خبر می دهد از تغییر معادلات جهانی
می توان گفت اولین اعتراضات و موج بیداری اسلامی از سوی تونس و مردم آن برخاست.


شروع این خیزش و انقلاب مردم تونس از خود سوزی « محمد البوعزیزی » در تاریخ 17 دسامبر 2010 در اعتراض به رفتار نامناسب مسئولان شهرداری و نیروهای پلیس ، صورت پذیرفت.

چندین خود سوزی دیگر نیز پس از آن در اعتراض به شرایط موجود رخ داد و در پی آن نیروهای امنیتی تونس اعلام هشدار نمودند.


اعتراضات مردمی از منطقه « سیدی بوزید » شروع شد و پس از آن به تمام شهرهای تونس کشیده شد. این منطقه را می توان مهد انقلاب تونس دانست.


موج بیداری اسلامی در تونس ، انقلاب و تظاهرات در تونس - protests in tunisia , revolution in tunesia


ارتش رژیم اشغالگر قدس یک اتاق عملیات ویژه برای تحلیل اوضاع تونس تشکیل داده بود. زیرا می دانست که تب انقلاب به دیگر کشورهای عربی منتقل خواهد شد.

رژیم صهیونیستی از اینکه این تجربه ی بی سابقه در جهان عرب تکرار شود ، ترس و واهمه بسیاری خواهد داشت.

همچنین یک تحقیق صهیونیستی که توسط پژوهشکده مطالعات امنیتی ملی در دانشگاه تل آویو تهیه شد ، تاکید می کند که  " سقوط حاکم تونس با انتفاضه مردمی نه نظامی ، اقدامی بی سابقه در جهان عرب است."

این تحقیق درباره تکرار این تجربه در دیگر کشورهای عرب بویژه مصر و اردن هشدار داده است...


زین العابدین بن علی رئیس جمهور ساقط شده تونس و همسزش ، zin al abedin ben ali and his wife tunisia


دیکتاتور تونس ، زین العابدین بن علی پس از 23 سال دیکتاتوری و دست نشاندگی غرب ، در پی انقلاب مردم تونس مجبور به فرار و پناه به عربستان سعودی گردید. دولت دیکتاتور تونس در 25 دی ماه 1389 سقوط کرد.زین العابدین بن علی رئیس جمهور ساقط شده تونس ، zin al abedin ben ali tunisia


در مدت حکومت دیکتاتور ، ملت مسلمان تونس در شرایط خفقان و دیکتاتوری به سر می بردند ، که ارمغانی از سوی غرب و استکبار بود.


مسلمانان تونس برای رفتن به مسجد و نماز جمعه باید توسط دستگاههای امنیتی تونس تایید می شدند و به هر کسی اجازه شرکت در این مکانها داده نمی شد.


حجاب نیز در این کشور مسلمان نشین ممنوع بود !
زین العابدین بن علی رئیس جمهور ساقط شده تونس و جرج بوش ، zin al abedin ben ali tunisia and bush america


کشورهای غربی و رسانه های تبلیغاتی آنها سعی دارند که این انقلاب ها را در حد یک اعتراض گسترده به وضعیت معیشتی مردم نشان دهند ، اما از آنجا که این خیزش ها اولا در چنین کشورهای اسلامی صورت می پذیرد و دوما از شعارها و خواسته های انقلابیون ، کاملا مشخص است که مردم خواستار حکومت و دولت اسلامی و اجرای دستورات اسلام و قرآن در کشورشان هستند.شیخ راشد الغنوشی ، رهبر حزب اسلامی تونس (حرکة النهضة) ، پس از 22 سال تبعید و با سقوط دیکتاتور به کشور خود بازگشت و مورد استقبال مردم قرار گرفت.


راشد الغنوشی از سال 1989 توسط دیکتاتور تونس زین العابدین بن علی تبعید شد و در لندن به سر می برد.شیخ راشد الغنوشی رهبر حزب اسلامی تونس (حرکة النهضة) - rashed al ghanoushi tunesia revolution


راشد الغنوشی در سخنانی گفته بود من امام خمینی (ره) نیستم و اینجا هم ایران نیست...مبارزات و تظاهرات انقلابیون و مردم تونس 1 ماه طول کشید و در این مدت حدود 234 نفر کشته و حدود 510 نفر زخمی شدند.اما با گذشت بیش از 1 ماه از فرار دیکتاتور و سقوط حکومتش ، نخست وزیر او ، محمد الغنوشی برای تشکیل دولت وحدت ملی بر سر کار است و تعدادی از مسئولان دولتی که در زمان دیکتاتور فراری همکار وی بودند هنوز بر سر کارند و به نوعی می توان گفت ، انقلاب مردم تونس ناقص مانده است....

طبقه بندی: بیداری اسلامی،  بین المللی،  تونس،  جهان اسلام،  روز نوشت،  سیاسی، 
برچسب ها: موج بیداری اسلامی و انقلاب در تونس، خود سوزی محمد البوعزیزی، منطقه سیدی بوزید، خیزش و انقلاب مردم تونس، مهد انقلاب تونس، ارتش رژیم اشغالگر قدس، اتاق عملیات ویژه تحلیل اوضاع تونس، پژوهشکده مطالعات امنیتی ملی دانشگاه تل آویو، سقوط حاکم تونس، انتفاضه مردمی، جهان عرب، دنیای اسلام، زین العابدین بن علی، شیخ راشد الغنوشی، رهبر حزب اسلامی تونس حرکة النهضة، محمد الغنوشی، دولت وحدت ملی، سقوط دیکتاتوری تونس، موج بیداری اسلامی، انقلاب تونس، نیروهای امنیتی تونس، اعتراضات مردم تونس، تحلیل اوضاع تونس، دانشگاه تل آویو، پژوهشکده مطالعات امنیتی، انتفاضه مردمی جهان عرب، دیکتاتور تونس، غرب و استکبار، رسانه های تبلیغاتی غربی، کشورهای اسلامی، حکومت و دولت اسلامی، اجرای دستورات اسلام و قرآن، محمد الغنوشی نخست وزیر تونس، دولت وحدت ملی تونس،
ارسال توسط یک مهندس
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مهمترین موضوعی که امروزه باید به آن پرداخت چیست؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی