تبلیغات
جهان اسلام - پیش بینی و توصیه امام خمینی (ره) درباره مصر
جهان اسلام
امروز ، جهان اسلام ، بلکه سر تا سر جهان ، شاهد تحولات بزرگی است که خبر می دهد از تغییر معادلات جهانی
حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ 17 مهر 1360  مصادف با عید سعید قربان در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری آیت الله العظمی خامنه ای ، بیاناتی خطاب به ملت ، علما و ارتش مصر داشته اند.

هر چند مردم مصر به این توصیه ی امام خمینی (ره) حدود 30 سال بعد جامه ی عمل پوشاندند ، اما بیانات امام در واقع خبر از آینده می داد.

توصیه هایی که دنیای اسلام را به
بیداری اسلامی فرا می خواند.متن و کلیپ تصویری این بیانات راهبردی :ما دیدیم كه قبل از اینكه سادات ساقط بشود ، امریكا جانشین براى او معیّن میكرد. سادات باز زنده بود و داشت مثل حیوانات راه مى‏رفت! لكن امریكا پیش بینى كرد كه‏ باید به جاى او كه باشد؛آن نوكرى كه همه حیثیت خودش را به باد داد در خدمتگزارى به امریكا ، آن روزى كه كشته شد و آنطور بساط در مصر پیدا شد.

این رئیس جمهور تحمیلى ثانى(1) ، كه خیال دارد در مصر مثل آن حكومت كند و دربست خودش را در اختیار امریكا گذاشته است ، قبل از اینكه به ریاست برسد ، اعلام همبستگى خودش را با اسرائیل و امریكا كرده است. ندیده است كه همان طورى كه سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همین عمل را با او هم خواهند كرد.

ملت مصر باید این مطلب را بداند كه اگر قیام كند برخلاف این توطئه‏ ها، همان طورى كه ایران قیام كرد، آنجا هم خواهد پیروز شد. ملت مصر از حكومت نظامى نترسد و به او اعتنا نكند و همان‏طور كه ایران حكومت نظامى را شكست و به خیابانها ریخت ، آنها هم بشكنند و به خیابانها بریزند و این تفاله‏هاى امریكا را بیرون بریزند.

ملت مصر ننشینند تا این قدرت از بین رفته دوباره دست و پاى خودش را جمع كند و نفوذ خودش را بر ملت تحمیل كند. امروز روزى است كه ملت مصر باید قیام كند. امروز روز ضعف دولت است و قدرت ملت. باید قدرت را نشان دهد و اعتناى به این حكومت نظامىِ برخلاف همه موازین نكند و بشكند این حكومت نظامى را و به خیابانها بریزد و این دولتى كه میخواهد با سرنیزه با اسلام مخالفت كند و به صراحت مى‏گوید كه هركس كه به اسلام وفادار باشد او را سركوب میكنیم،

این تكلیفى است براى ملت مصر ، براى علمایى كه وابسته به حكومت نیستند. این تكلیفى است براى علما.علماى مصر بپا خیزند و براى خاطر خدا ، از اسلام دفاع كنند. چه عذرى است براى علماى مصر كه اعلام ضدیت با اسلام را - این حكومت قبل از آمدنش به سركار اعلام كرده است كه هرچه با اسلام ربط داشته باشد ما او را سركوب مى‏كنیم - چه عذرى است براى علماى اسلام در
مصر كه نشسته ‏اند و گوش میكنند تا اینكه اینها دوباره غلبه كنند؟!

امروز شما پیروزید. ملت مصر امروز قدرت دستش است ..

ارتش معلوم نیست كه با دولت باشد، مگر آنهایى كه جیره خوار امریكا هستند. ارتش مصر توجه كند به اینكه اگر چنانچه بخواهد پشتیبانى كند از این حكومتى كه اعلام كرده است كه من تابع امریكا هستم و اسرائیل و من هر كس دم از اسلام بزند او را خفه مى‏كنم، این ننگ را به خودش ، ارتش مصر راه ندهد و مهلت ندهد تا بعد از این ، باز اسرائیل بیاید و به شما حكومت كند ، و اسرائیل و امریكا مقدرات شما را در دست بگیرند.

کلیپ سخنان امام خمینی (ره) درباره  مصر و توصیه به ملت ، علما و ارتش مصر را از اینجا دانلود کنید1- حُسنى مبارك كه پس از ترور سادات، به جاى او به ریاست جمهورى مصر رسید

منابع :
صحیفه امام (ره) - ج 15 - ص 285 و 286

وبلاگ ولایت مداریطبقه بندی: انقلاب اسلامی،  جهان اسلام،  سیاسی،  مصر،  بیداری اسلامی، 
برچسب ها: پیش بینی و توصیه امام خمینی (ره) درباره مصر، 17 مهر 1360، مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری آیت الله العظمی خامنه ای، ملت و علما و ارتش مصر، دنیای اسلام، بیداری اسلامی، سادات، نوكرى امریکا، سلف طالح، رئیس جمهور تحمیلى ثانى، مصر، حكومت نظامى، تفاله‏هاى امریكا، ضدیت با اسلام، جیره خوار امریكا، تابع اسرائیل، دانلود کلیپ سخنان امام خمینی (ره) درباره آینده مصر، توصیه امام خمینی (ر) به ملت و علما و ارتش مصر،
ارسال توسط یک مهندس
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مهمترین موضوعی که امروزه باید به آن پرداخت چیست؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی