تبلیغات
جهان اسلام - صبحگاه 12 فروردین روز نخستین حكومت الله است
جهان اسلام
امروز ، جهان اسلام ، بلکه سر تا سر جهان ، شاهد تحولات بزرگی است که خبر می دهد از تغییر معادلات جهانی
پیام امام خمینی (ره) به ملت ایران به مناسبت برگزارى رفراندم و اعلام جمهورى اسلامى ایران :بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

وَ نُریدْ انْ نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِى الْارْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ ائِمَّةً.
وَ نَجْعَلُهُمُ الْوارِثینَ  (1) صَدَقَ اللَّه‏ الْعَظیمْ.


من به ملت بزرگ ایران كه در طول تاریخ شاهنشاهى ، كه با استكبار خود آنان را خفیف (2) شمردند و بر آنان كردند آنچه كردند ، صمیمانه تبریك میگویم.

خداوند تعالى بر ما منت نهاد و رژیم استكباری را با دست تواناى خود كه قدرت مستضعفین است در هم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشواى ملتهاى مستضعف نمود ، و با برقرارى جمهورى اسلامى ، وراثت حقه را بدانان ارزانى داشت.

من در این روز مبارك ، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت ، جمهورى اسلامى ایران را اعلام میكنم.

به دنیا اعلام میكنم كه در تاریخ ایران چنین رفراندمى سابقه ندارد ، كه سرتاسر مملكت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوقها هجوم آورده و رأى مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتى را براى همیشه در زباله دان تاریخ دفن كنند.


من از این همبستگى بیمانند كه جز مشتى ماجراجو و بیخبر از خدا، همه و همه به نداى آسمانى وَ اْعتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمیعاً (3) لبیك گفتند ، و با تقریباً اتفاق آرا به جمهورى اسلامی
رأى مثبت دادند و رشد سیاسى و اجتماعى خود را به شرق و غرب ثابت كردند ، تقدیر میكنم.

مبارك باد بر شما روزى كه پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنجهاى طاقت فرسا ، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پاى درآوردید ، و با رأى قاطع به جمهورى اسلامى ، حكومت عدل الهى را اعلام نمودید. حكومتى كه در آن ، جمیع اقشار ملت با یك چشم دیده میشوند و نور عدالت الهى بر همه و همه به یك طور مى‏تابد ، و باران رحمت قرآن و سنت بر همه كس به یكسان میبارد.

مبارك باد شما را چنین حكومتى كه در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترك و فارس و لر و كرد و بلوچ مطرح نیست. همه برادر و برابرند؛ فقط و فقط كرامت در پناه تقوا و برترى و به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است.


مبارك باد بر شما روزى كه در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود میرسند ، فرقى بین زن و مرد و اقلیتهاى مذهبى و دیگران در اجراى عدالت نیست. طاغوت دفن شد و طغیان و سركشى به دنبال او دفن مى‏شود، و كشور از چنگال دشمنهاى داخلى و خارجى و چپاولگران و غارت پیشگان نجات یافت.

 اینك شما ملت شجاع، پاسداران جمهورى اسلامى هستید.

اینك شما هستید كه باید این ارث الهى را با قدرت و قاطعیت حفظ كنید و نگذارید بقایاى رژیم متعفن (4) كه در كمین نشسته‏اند و طرفداران دزدان بین المللى و نفتخواران مفتخوار در بین صفوف فشرده شما رخنه كنند.


اینك شمایید كه باید مقدرات خود را به دست بگیرید و مجال به فرصت طلبان ندهید، و با قدرت الهى كه مظهر آن جماعت است ، قدمهاى بعدى را بردارید ، و با فرستادن طبقه فاضله و امناى خود در مجلس مؤسسان ، قانون اساسى جمهورى اسلامى را به تصویب برسانید ، و همان طور كه با عشق و علاقه به جمهورى اسلامى رأى دادید ، به امناى امت رأى دهید تا مجالى براى بداندیشان نماند.

صبحگاه 12 فروردین- كه روز نخستین حكومت الله است- از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملى ماست.

ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.

روزى كه كنگره‏ هاى قصر 2500 سال حكومت طاغوتى فرو ریخت ، و سلطه شیطانى براى همیشه رخت بربست و حكومت مستضعفین كه حكومت خداست به جاى آن نشست.

هان! اى ملت عزیز كه با خون جوانان خود حق خود را به دست آوردید ، این حق را عزیز بشمرید و از آن پاسدارى كنید ، و در تحت لواى اسلام و پرچم قرآن ، عدالت الهى را با پشتیبانى خود اجرا نمایید.

من با تمام قوا در خدمت شما كه خدمت به اسلام است ، این چند روز آخر عمر را میگذرانم ، و از ملت انتظار آن دارم كه با تمام قوا از اسلام و جمهورى اسلامى پاسدارى كنند.


من از دولتها میخواهم كه بدون وحشت از غرب و شرق ، با استقلال فكر و اراده ، باقیمانده رژیم طاغوتى را كه آثارش در تمام شئون كشور ریشه دارد پاكسازى كنند ، و فرهنگ و دادگسترى و سایر وزارتخانه‏ها و ادارات كه با فرم غربى و غربزدگى بپا شده است به شكل اسلامى متحول كنند، و به دنیا عدالت اجتماعى و استقلال فرهنگى و اقتصادى و سیاسى را نشان دهند.

از خداوند تعالى عظمت و استقلال كشور و امت اسلامى را خواستارم.


والسلام علیكم و رحمة الله.


روح الله الموسوى الخمینى.
صحیفه امام - جلد 6 - صفحه 453 و 454

 (1)- سوره قصص ، آیه 5 : « و ما بر آن هستیم كه بر مستضعفان ‏روى زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان سازیم و وارثان گردانیم. »
 (2)- سبك ، بى ارزش.
 (3)- سوره آل عمران ، آیه  103: « و همگى به رشته خدا چنگ بزنید. »
 (4)- بدبو ، گندیده.طبقه بندی: انقلاب اسلامی،  ایران،  روز نوشت،  سیاسی، 
برچسب ها: صبحگاه 12 فروردین روز نخستین حكومت الله است، پیام امام خمینی (ره) به ملت ایران به مناسبت برگزارى رفراندم و اعلام جمهورى اسلامى ایران، وَ نُریدْ انْ نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِى الْارْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ ائِمَّةً. وَ نَجْعَلُهُمُ الْوارِثینَ، پیشواى ملتهاى مستضعف، قدرت مستضعفین، رژیم استكبار، ملت بزرگ ایران، تاریخ شاهنشاهى، جمهورى اسلامى، روز امامت امت، روز فتح، روز ظفر ملت، جمهورى اسلامى ایران، روز جمهورى اسلامى، رفراندم جمهوری اسلامی، رژیم طاغوت، زباله دان تاریخ، همبستگى، وَ اْعتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمیعاً، رای به جمهورى اسلامی، رشد سیاسى و اجتماعى، رأى مثبت به جمهوری اسلامی، فرعون زمان، رأى قاطع به جمهورى اسلامى، حكومت عدل الهى، جمیع اقشار ملت، نور عدالت الهى، باران رحمت قرآن و سنت، اختلاف نژاد، كرامت در پناه تقوا، اقلیتهاى مذهبى، چنگال دشمنهاى داخلى و خارجى، پاسداران جمهورى اسلامى، نخستین روز حكومت الله، 12 فروردین روز جمهوری اسلامی، ارث الهى، رخنه در صفوف، مقدرات خود را به دست بگیرید، جماعت مظهر قدرت الهی، طبقه فاضله، قانون اساسى جمهورى اسلامى، امناى امت، صبحگاه 12 فروردین، بزرگترین اعیاد مذهبی و ملى، كنگره‏ هاى قصر 2500 سال، سلطه شیطانى، حكومت مستضعفین، حكومت خدا، تحت لواى اسلام و پرچم قرآن، عدالت الهى، خدمت به اسلام، وحشت از غرب و شرق، استقلال فكر و اراده، باقیمانده رژیم طاغوتى، فرم غربى و غربزدگى، عدالت اجتماعى، استقلال فرهنگى و اقتصادى و سیاسى، عظمت و استقلال كشور و امت اسلامى، روح الله الموسوى الخمینى، و ما بر آن هستیم كه بر مستضعفان ‏روى زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان سازیم و وارثان گردانیم، و همگى به رشته خدا چنگ بزنید،
ارسال توسط یک مهندس
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مهمترین موضوعی که امروزه باید به آن پرداخت چیست؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی