تبلیغات
جهان اسلام - ازدواج راه ثروتمند شدن جوانان
جهان اسلام
امروز ، جهان اسلام ، بلکه سر تا سر جهان ، شاهد تحولات بزرگی است که خبر می دهد از تغییر معادلات جهانی

جوانی مجرد که به شدت فقیر و نادار بود حضور پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله آمد و از فقر و تهیدستی شکایت کرد و از آن حضرت راه نمایی خواست که : ای رسول خدا ! چه کنم تا از حالت سخت نداری و پریشانی در آیم ؟

حضرت فرمودند : « تزوج » ازدواج کن .

جوان تعجب کرد و با خود گفت : من که مخارج خودم را نمی توانم تامین کنم چگونه ازدواج کنم و مخارج همسر و زندگی مشترک را به عهده گیرم ؟!

اما چون به درستی فرموده پیامبر ایمان داشت اقدام به ازدواج کرد و کم کم در زندگیش گشایش ایجاد شد و از تهیدستی به در آمد .


توجه عمیق به این وعده های صادق اطمینان به امدادهای خداوندی را در دل انسان به وجود می آورد و به انسان شهامت و دلگرمی می بخشد تا با توکل به خداوند به ازدواج اقدام کند و از مشکلات و موانع نهراسد  و مسلم است که : هر گاه جوانی برای رضای خداوند و اجرای دستورات او و پاک ماندن از فساد ها و بیماری های روحی و جسمی و برای رشد و تکامل و سعادت ، اقدام به ازدواج کند ، لطف و رحمت خداوند شامل حالش می شود و امدادهای الهی به کمک او خواهند آمد و او را در هدف مقدس یاری خواهند کرد .


فرهنگ جوان /ص 70

مهدی نیلی پور
طبقه بندی: اجتماعی،  دینی،  روز نوشت،  فرهنگی، 
برچسب ها: راه ثروتمند شدن، جوانان، ازدواج، ازدواج راه ثروتمند شدن جوانان، جوان مجرد، پیامبر اکرم، فقر و تهیدستی، تزوج، مخارج زندگی، مخارج همسر، زندگی مشترک، گشایش در زندگی، تهیدستی، وعده صادق، توکل به خداوند در ازدواج، مشکلات و موانع ازدواج، ازدواج و رضای خداوند، ازدواج و پاک ماندن از فساد و بیماری روحی و جسمی، ازدواج و رشد و تکامل و سعادت، ازدواج و لطف و رحمت خداوند، امدادهای الهی و ازدواج،
ارسال توسط هادی حق جو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مهمترین موضوعی که امروزه باید به آن پرداخت چیست؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی