تبلیغات
جهان اسلام - عنایت خاص امام مهدی (عج) به وضعیت شیعیان در گرفتاری ها
جهان اسلام
امروز ، جهان اسلام ، بلکه سر تا سر جهان ، شاهد تحولات بزرگی است که خبر می دهد از تغییر معادلات جهانی
شاید تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده است که مشکلات و گرفتاری هایی برایتان پیش آمده باشد که صبر و تحمل شما را به سر آورده باشد.

شاید شده است که در حین این گرفتاری ها و سختی هایی که به شما وارد شده است از همه چیز  نا امید هم شده باشید.


و شاید حتی از  ائمه (علیهم السلام) و امام زمان (عج)  هم کمک و یاری خواسته اید ، اما به ظاهر تصور کرده اید که ایشان نظری به شما نکرده اند.

اما همگی خوب می دانیم که این تصور کاملا اشتباه است.

امام عصر (عج) همواره بر احوال ما آگاه و به یاد ما هستند و کمک ها و یاری شان همواره به ما می رسد ، لکن ما به درستی نمی توانیم این کمک ها را ببینیم و درک کنیم.توسل به امام زمان حضرت مهدی (عج)


حضرت مهدی (عج) در نامه ای (توقیع) به شیخ مفید می فرمایند :


« فانّا نحیط علماً بأنبائکم و لا یعزب عنّا شیٌ من اخبارکم 1 »

« ما بر اخبار و احوال شما آگاهیم و هیچ چیز از اوضاع شما بر ما پوشیده و مخفی نمی ماند. »باز در همان نامه ، حضرت می فرمایند :

« انّا غیر مهملین لمراعاتکم و لا ناسین لذکرکم ، و لو لا ذلک لنزل بکم اللأواء و اصطلمکم الاعداء 2 »

« ما در رسیدگی و سرپرستی شما کوتاهی و اهمال نکرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم ، که اگر جز این بود ، دشواری ها و مصیبت ها بر شما فرود می آمد ، و دشمنان شما را ریشه کن می نمودند. »


( دفع گرفتاری ها و بلاها ممکن است مستقیما توسط خود آن بزرگوار و یا از طریق وسائط و یاران مخصوص وی و یا به وسیله ی دعای آن حضرت صورت گیرد. )بیایید در آستانه ولادت با سعادت و پرسرور حضرت حجت ابن الحسن سلام الله علیه ، پیمانی دوباره با آن حضرت ببندیم و با اعمال و رفتارمان زمینه ساز ظهور آن حضرتش باشیم و با توسل و استعانت از آن بزرگوار و ایمان به اینکه کلید حل مشکلات به دست ایشان است ، گرفتاری ها و سختی هایمان را بر طرف گردانیم.


1 و 2 -  الاحتجاج ، طبرسی ، ج 2 ، ص 596
3 -  تاریخ الغیبة الکبری ، سید محمد صدر ، ص 153

منبع استفاده شده :  کتاب  پیدای پنهان - پور سید آقایی - انتشارات حضورطبقه بندی: اجتماعی،  دینی،  روز نوشت، 
برچسب ها: مشکلات و گرفتاری ها، صبر و تحمل، گرفتاری و سختی، نا امید، کمک و یاری از امام، کمک و یاری، کمک و یاری از ائمه، امام عصر (عج)، حضرت مهدی (عج)، نامه امام زمان (عج) به شیخ مفید، توقیع امام زمان (عج) به شیخ مفید، فانّا نحیط علماً بأنبائکم و لا یعزب عنّا شیٌ من اخبارکم، ما بر اخبار و احوال شما آگاهیم، انّا غیر مهملین لمراعاتکم و لا ناسین لذکرکم، و لو لا ذلک لنزل بکم اللأواء و اصطلمکم الاعداء، دشواری ها و مصیبت ها، گرفتاری ها و بلاها، ولادت با سعادت و پرسرور حضرت حجت ابن الحسن، زمینه ساز ظهور، توسل و استعانت، کلید حل مشکلات،
ارسال توسط یک مهندس
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مهمترین موضوعی که امروزه باید به آن پرداخت چیست؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی