تبلیغات
جهان اسلام - کتاب « باید شیعه می شدم »
جهان اسلام
امروز ، جهان اسلام ، بلکه سر تا سر جهان ، شاهد تحولات بزرگی است که خبر می دهد از تغییر معادلات جهانی
کتاب « باید شیعه می شدم » زندگی نامه ی ملا محمد شریف زاهدی و دلائلی که باعث شد کتاب باید شیعه می شدمایشان به مکتب اهل بیت (علیهم السلام) بپیوندد ، چاپ شد .


این اثر زیبا و خواندنی به همت مجمع جهانی شیعه شناسی قم در تعداد 5 هزار جلد به قیمت 2 هزار تومان چاپ رسیده است .

به عموم برادران شیعه و سنی توصیه می شود حتما این کتاب زیبا و خواندنی را تهیه و مطالعه کنند.


برای آگاهی بیشتر درباره این کتاب و تهیه ی آن می توانید به شماره ی 5364-172-0919 فقط پیام بدهید.
خلاصه ای از زندگینامه و چگونگی هدایت ملا محمد شریف زاهدی :


مرادبخش زاهدی معروف به محمد شریف زاهدی فرزند شهداد در سال1357 هجری‌ شمسی در روستای كوچینگ شهرستان نیكشهر و در خانواده‌ای مذهبی پیرو مذهب ابوحنیفه متولد شد .او جرقه ی هدایتش را اینگونه بیان می کند :

شب عاشورای سال 1375 بود و من به جای استادم به مسجد رفتم و نماز عشا را خواندم . همه ی مردم از مسجد بیرون رفتند . من آخرین نفری بودم كه از مسجد بیرون آمدم و درب مسجد را قفل كردم .


می خواستم به مدرسه برگردم كه صدای سخنرانی از حسینیه ی شیعیان مهاجر چابهار كه در فاصله ی 50 متری مسجد بود ، توجهم را جلب كرد .

كنجكاو شدم تا بدانم سخنران چه می گوید ، زیرا به ما گفته بودند كه هر چه روحانیون شیعه می گویند ، دروغ است . به این نیت رفتم كه ببینم چه دروغ هایی می گوید . نزدیك حسینیه شدم ، می خواستم وارد حسینیه شوم ولی خجالت می كشیدم ، چون لباس های مولوی ها بر تن من بود .

 
آهسته كنار پنجره نشستم و به صحبت های روحانی شیعه ، ‌گوش دادم . سخنرانی او درباره شخصیت امام حسین (علیه السلام) بود . می گفت : در كتاب مسند احمد حنبل و سنن ترمذی و چند كتاب دیگر ، این روایت آمده است كه پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرموده اند : « ان الحسن و الحسین سیدا شباب اهل الجنه » امام حسن و امام حسین سرور جوانان بهشت هستند.


و می گفت : در كتاب حیات الصحابه آمده است : وقتی امام حسین (علیه السلام) شهید شدند ، هر سنگ ریزه ای را بر می داشتند از زیر آن ، خون لخته شده بیرون می آمد ، ‌زمین خون گریه می كرد و خورشید تاریك شده و چندین روز آسمان مثل خون قرمز شد.

 
و همین طور از كتاب های اهل سنت مطالبی بیان می كرد و آدرس آنها را نیز ذكر می كرد .


من تعجب كردم كه كتاب حیات الصحابه ، از ما اهل سنت است ولی من تا به حال ، این كتاب را مطالعه نكرده ام و فقط اسمش را شنیده ام . این سوال به ذهنم آمد كه این روحانی شیعه ، چگونه كتاب های اهل سنت را مطالعه كرده است زیرا مولوی های ما گفته بودند : كتاب های شیعه را نخوانید ، گمراه كننده است . چرا آنها نمی گویند كتاب های اهل سنت را نخوانید كه گمراه می شوید ،‌ فقط علمای ما چنین می گویند ؟سخنرانی اش تمام شد و روضه خواندن را شروع كرد . روضه ی قتلگاه امام حسین (علیه السلام) را خواند . روضه ی جانسوزی بود كه اشك های من ملای سنی كه تا آن لحظه ، حتی یك قطره اشك هم برای مظلومیت امام حسین (علیه السلام) نریخته بودم ، سرازیر شد و بسیار گریه كردم.....


.... دوستانم خوابیده بودند .خواستم بخوابم ولی سخنان روحانی شیعه ، فكرم را به خود مشغول كرده بود ، طاقت نیاوردم ، به كتابخانه ی حوزه رفتم تا آن روایت را پیدا کنم . البته قبلا روایت سیدا شباب را در كتاب مسند احمد ، دیده بودم ولی برای آن كه دلم آرام شود ، به سراغ روایت و سند آن رفتم . آن را پیدا كردم . پس از آن ، كتاب حیات الصحابه ، را برداشتم و با كمال تعجب دیدم كه آنچه روحانی شیعه نقل كرده ، صحیح است .


به خودم گفتم : این ها ، مطالبی است كه از كتاب های ما نقل می كنند ، پس معلوم است كه خیلی از كتاب های ما را مطالعه كرده اند مطالب زیادی از ما می دانند .

آن شب ، شب عجیبی بود . دو سؤال ، وجود مرا فرا گرفته بود و هر چه فكر می كردم ، نمی توانستم خودم را قانع كنم !....
علاقه مندان به دانستن زندگینامه جالب و خواندنی و چگونگی هدایت و راه یابی ملا محمد شریف زاده زاهدی می توانند کتاب « باید شیعه می شدم » را تهیه و مطالعه فرمایند.


منبع


طبقه بندی: دینی،  معرفی کتاب، 
برچسب ها: کتاب باید شیعه می شدم، ملا محمد شریف زاهدی، پیوستن مکتب اهل بیت، راه یابی به مکتب اهل بیت، مجمع جهانی شیعه شناسی، برادران شیعه و سنی، راه یابی اهل تسنن به تشیع، چگونگی هدایت ملا محمد شریف زاهدی، چگونگی هدایت اهل تسنن به تشیع، مذهب ابوحنیفه، شیعیان مهاجر چابهار، روحانیون شیعه، لباس مولوی ها، اهل تسنن، شیعه، سنی، تشیع، شخصیت امام حسین (ع)، مسند احمد حنبل، سنن ترمذی، ن الحسن و الحسین سیدا شباب اهل الجنه، امام حسن و امام حسین (ع) سرور جوانان بهشت، حیات الصحابه، مین خون گریه می كرد، خورشید تاریك شد، آسمان مثل خون قرمز، اهل سنت، روضه قتلگاه امام حسین (ع)، مظلومیت امام حسین (ع)، چگونگی هدایت و راه یابی،
ارسال توسط یک مهندس
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مهمترین موضوعی که امروزه باید به آن پرداخت چیست؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی